STÆVNE  I  UBBERUD-HALLEN  VED  ODENSE  DEN  6.  -  7.  JANUAR  2018

Tryk for at komme til:
Let krogetMiddelsvær lige
Middelsvær krogetSvær lige
Svær krogetElite lige
Elite kroget



Let kroget
Dato: 2018-01-06 16:05:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Lisette KongerslevHønsehusets Between Two Worlds00:20,4100:14,65012
2Camilla á ArgjumHønsehusets Dreams To Dream00:30,0600:23,63011
3Camilla á ArgjumStampegårdens Winter Holiday00:33,1900:25,34011
4Emma FrederiksenMælkebøttegaardens Rambuton00:47,5600:27,06011
5Emma FrederiksenMoslund's Astra00:50,2900:30,90011
6Anja SembergSharpies Karma Kiss00:42,7800:35,85011
7Anita FrederiksenSommerly´s Shadow11:04,0000:25,7511
8Lisette KongerslevHønsehusets Devil in Disguise10:35,8500:25,8711
9Camilla á ArgjumHønsehusets Beyond The Sea10:42,2500:26,2211
10Marlene BruhnJordbærgårdens Kamille00:45,5610:31,2211
11Karin MoslundMoslunds "Choppy" a Million Wa...00:43,2810:35,711
12Lisa HeinNidularis' Nerium af Sommerly11:23,6600:42,441
13Lisette KongerslevStampegårdens Monster Mash11:11,9700:45,811
14Karina VilsbøllBellas Fancy Thora10:50,2800:54,501
15Louise Stub DetlefsenKandies León10:54,4700:55,601
16Karen FrederiksenKandies Creative Muvo11:07,0300:57,121
17Sandra FrederiksenKnudsbøls Josefine11:31,7201:29,351
18Anita FrederiksenBygholms Tequila Sunrise Chili10:31,4010:17,282
19Karin MoslundMoslunds "Happy" a Million Yea...10:52,1910:38,252
20Anja SembergStjerneregns Big McIntosh (Big...10:57,7511:15,062
21Lisa HeinDagmar af Pecasus11:15,8111:29,762
22Patricia MøllnitzFunnys Nioryu Nobi10:51,7220:39,533
23Pernille FrederiksenMimrelunds Fanik11:25,0921:10,873
24Lisette KongerslevJordbærgårdens Vanilje20:29,56
25Camilla á ArgjumStampegårdens Space Runner20:35,97
26Emma FrederiksenMælkebøttegaardens Java20:50,09
27Karin MoslundVilsmøllegårdens Kayak20:52,41
28Mia HansenFunnys Cool Cover21:47,60
29Charlotte Stub DetlefsenMoslund's Zafira30:32,47
30Anja SembergStjerneregns Diamond Tiara30:44,47
31Karin MoslundMoslund`s Laguna "Luna"30:45,53
32Anne-Mette FoghLego-Gårdens Phenolphthalein30:56,03
33Karin MoslundMoslunds Clio30:56,47
34Karin MoslundKandies Králik30:57,00
35Henriette Lund SimonsenMoslunds Nevada31:02,63
36Marlene BruhnJordbærgårdens Tabasco31:03,21
37Louise Stub DetlefsenLego-Gårdens Argon31:08,50
38Marlene BruhnJordbærgårdens Zombie31:08,97
39Karin MoslundMoslunds Kadjar31:14,66
40Anja SembergStjerneregns Prince Blue Blood31:19,34
41Karin MoslundSøgaards Modina31:30,94
42Karina VilsbøllJordbærgårdens Timian2+11:32,63
43Louise Stub DetlefsenSøgaards Anastrella41:06,94
44Anja SembergStjerneregns Flam41:46,69
45Maja SembergStjerneregns Pinkie Pie41:51,78
46Marlene BruhnJordbærgårdens Fairy51:03,81
47Emil JulinFunnys Nioryu Naiso51:14,06
48Lisette KongerslevStampegårdens Dairy Day3+22:16,03
49Henriette Lund SimonsenChin7+42:51,69
Antal deltagere: 49.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Heidi Frederiksen
Sekretær: Camilla Kirk Jensen
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 1 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2018-01-07 10:35:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Kayak00:58,6400:26,22013
2Camilla á ArgjumHønsehusets Beyond The Sea00:44,3800:27,38012
3Lisette KongerslevHønsehusets A Whole New World00:35,8800:32,72012
4Lisette KongerslevHønsehusets Between Two Worlds10:23,2200:28,7511
5Camilla á ArgjumHønsehusets Dreams To Dream00:33,6610:28,8411
6Charlotte EllebyBjørkebakkens Ljuvliga Lycka00:52,5710:42,881
7Anne-Mette FoghLego-Gårdens C6H12O6 (Sugar)21:18,4300:24,782
8Emma FrederiksenKandies Klodshans20:25,9100:34,092
9Karen FrederiksenKandies Iron Man21:02,1200:44,752
10Anne-Mette FoghLego-Gårdens Pondus Hydrogenii21:21,6500:52,622
11Karen FrederiksenKandies Francesca10:42,2511:13,382
12Karen FrederiksenKandies Cornetto30:36,0000:21,723
13Emma FrederiksenMælkebøttegaardens Rambuton20:40,3810:39,163
14Karen FrederiksenMøllerhusets I Am Legend21:01,3410:44,783
15Karina JensenBellas Queen of Hearts30:37,3400:51,883
16Karen FrederiksenZentas Ragetti Deux10:59,5021:02,903
17Anne-Mette FoghEagles' Heart of Ice af Lego-G...30:32,1010:31,354
18Lisa HeinDagmar af Pecasus21:17,5021:03,534
19Karen FrederiksenKandies Tomás40:38,354
20Lisa HeinNidularis' Nerium af Sommerly40:58,224
21Karina JensenBellas Cozy Living50:43,505
22Karen FrederiksenKandies León50:50,595
23Camilla á ArgjumStampegårdens Space Runner50:58,635
24Anne-Mette FoghLego-Gårdens Phenolphthalein81:14,788
Uplac.Emma FrederiksenKandies Sankt LuciaDisk. på tid
u21Emma FrederiksenJordbærgårdens Exotic Kaki (U)41:33,884
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Aksel Nissen
Aspirant: Karin Moslund
Sekretær: Mette Brandbyge
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 3 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Middelsvær kroget
Dato: 2018-01-06 14:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlOmløbPindPoint
1Mette BrandbygePralinens Royal Jubilee00:38,1200:33,35013
2Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Travia01:08,5600:44,50012
3Mia HansenFunnys Air Mist11:02,2800:47,9011
4Emma FrederiksenKandies Klodshans01:24,8810:47,9710 - 0:40,721
5Mette BrandbygeVilsmøllegårdens Trivago11:20,1800:47,9710 - 0:52,681
6Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Flip Flop00:49,2210:54,5311
7Anne-Mette FoghLego-Gårdens Pondus Hydrogenii01:57,7221:10,972
8Mia HansenKlundtes First Strike11:35,5911:43,532
9Anne-Mette FoghKandies Mini Boom11:34,8421:01,473
10Anne-Mette FoghEagles' Heart of Ice af Lego-G...11:33,8430:48,794
11Mette BrandbygeBellas Spot On20:39,58
12Patricia MøllnitzDundines Kenja20:50,47
13Mette BrandbygeDaydream Bear20:53,50
14Karina VilsbøllBellas Melitaea Athalia21:04,81
15Mia HansenSharpies Knock Out21:10,22
16Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Hart of Dixie21:24,44
17Karina VilsbøllBellas Nomess21:25,78
18Sandra FrederiksenHønsehusets Cloudtop Cruise21:38,65
19Camilla Kirk JensenKlundtes National Treasure21:06,79
20Karen FrederiksenKandies Iron Man21:52,60
21Lisa HeinPlayers Nivalis af Flora21:54,18
22Betina MillerOceans Playa Cocles af Sofiagå...30:55,28
23Emil JulinUniKins Oasis of the Seas2+11:02,22
24Lisette KongerslevHønsehusets A Whole New World31:09,34
25Pernille FrederiksenSommerly´s Gerani31:09,53
26Anne-Mette FoghKandies Cornetto31:14,87
27Camilla Kirk JensenKlundtes Tales by Light40:52,53
28Anne-Mette FoghLego-Gårdens C6H12O6 (Sugar)42:03,16
29Patricia MøllnitzDundines Kibalo51:03,46
30Louise Stub DetlefsenNødkærlunds Viol51:15,66
31Karen FrederiksenKandies Francesca51:26,16
32Mia HansenKlundtes Lightfields51:33,19
33Maja SembergNødkærlunds Pistacia60:51,57
34Charlotte Stub DetlefsenSøgaards Azalia61:56,63
35Karen FrederiksenMøllerhusets I Am Legend61:55,00
36Emma FrederiksenJordbærgårdens Exotic Kaki2+1+32:35,78
37Karen FrederiksenKandies Tomás71:14,90
38Maja SembergKandies Oline7+1+12:12,84
Uplac.Anja SembergStjerneregns JeppeTrukket
Uplac.Camilla Kirk JensenKlundtes BellarenaTrukket
Uplac.Camilla Kirk JensenStampegårdens Wild N' RecklessTrukket
Antal deltagere: 41.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Camilla á Argjum
Aspirant: Karin Moslund
Sekretær: Camilla á Argjum
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 1 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Svær lige
Dato: 2018-01-07 09:15:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Mette BrandbygeVilsmøllegårdens Trivago01:12,1800:47,81013
2Mette BrandbygeDaydream Bear20:46,5300:27,632
3Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Travia20:46,6900:30,782
4Anne-Mette FoghVilsmøllegårdens Hart of Dixie40:31,5400:22,064
5Emma FrederiksenMøllerhusets Interstellar3+11:14,3710:25,285
6Mette BrandbygePralinens Royal Jubilee30:55,0920:26,945
7Betina MillerOceans Playa Cocles af Sofiagå...30:51,9730:34,066
8Karen FrederiksenAries Sri Lila50:45,3140:23,599
9Karina JensenJordbærgårdens Sprite82:07,7510:52,859
10Emma FrederiksenNikos Sana Meilé af Kandie81:20,5020:30,5610
11Charlotte EllebyBjørkebakkens Absolute Impress...7+21:33,5730:39,4712
12Emma FrederiksenMælkebøttegaardens Avocado102:46,1241:01,5714
Uplac.Emma FrederiksenKandies Summered BetaTrukket
Uplac.Karen FrederiksenNardus Viera Nadeza af ZentaTrukket
Uplac.Karen FrederiksenStampegårdens La Vaque (Belle)Trukket
Uplac.Mette BrandbygeBellas Spot OnTrukket
u4Charlotte EllebySundahls Goat Boy (U)30:47,3210:19,004
Antal deltagere: 17.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Camilla á Argjum
Sekretær: Lisa Hein
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Svær kroget
Dato: 2018-01-06 11:20:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlPindPoint
1Camilla á ArgjumSharpies Tea Rose10:57,3700:55,07113
2Betina MillerOceans Playa Blanca af Sofiagå...01:23,7811:26,7211
3Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-Ticki21:16,6600:45,942
4Camilla Kirk JensenStampegårdens Tippy Toe21:11,4000:51,072
5Patricia MøllnitzFunnys Inabi Uchiha21:30,4401:09,432
6Lisette KongerslevJordbærgårdens Sjötroll31:18,0600:43,753
7Karina VilsbøllVilsmøllegårdens Momondo31:25,3400:49,103
8Anita FrederiksenVilsmøllegårdens Expedia21:20,8420:45,224
9Anne-Mette FoghEagles' Spot of Ice af Lego-Gå...21:38,0920:45,594
10Emma FrederiksenMøllerhusets Interstellar31:14,2510:58,824
11Karin MoslundDo Your Best Bear21:37,9021:18,664
12Camilla Kirk JensenKlundtes Crystal Arrow31:03,7220:38,155
13Karin MoslundKandies Violetta21:50,8930:46,005
14Karin MoslundSequin Smile31:14,7231:02,576
15Maja SembergStampegårdens One Million "Mil...31:19,9431:08,886
16Betina MillerFionas Jazz Jack41:13,31
17Lisette KongerslevFriscos Ingen Dröm Är För Stor41:34,21
18Karen FrederiksenAries Sri Lila41:40,25
19Karen FrederiksenNardus Nikos Nieodemus af Zenta41:48,81
20Emma FrederiksenNikos Sana Meilé af Kandie41:50,57
21Anja SembergElmelys Glenbriar (Fugu) af Fi...51:29,25
22Mia HansenFunnys Aura51:46,31
23Karin MoslundKandies Nikos Hoop Besoni61:29,63
24Emil JulinFunnys Fighting the Fear7+11:31,88
Uplac.Camilla Kirk JensenKlundtes Second ShotTrukket
Uplac.Emma FrederiksenKandies Summered BetaTrukket
Uplac.Emma FrederiksenMælkebøttegaardens AvocadoTrukket
Uplac.Karen FrederiksenZentas Ragetti DeuxTrukket
2000Karen FrederiksenStampegårdens La Vaque (Belle)Trukket
u5Camilla á ArgjumOceans Playa Grande af Sofiagå...11:18,6510:56,132
Antal deltagere: 30.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 1.
Dommer: Mette Kjærgaard Brandbyge
Sekretær: Charlotte Stub Detlefsen
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 3 fejl i finalen
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Elite lige
Dato: 2018-01-07 12:35:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Camilla á ArgjumSharpies Tea Rose01:06,2510:33,12114
2Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Professor X10:46,6600:39,0011
3Lisette KongerslevHønsehusets Balouline10:40,8410:23,282
4Karina JensenLykkes SCh. Fancy Faith11:16,6910:35,792
5Camilla á ArgjumJordbærgårdens Ch. Holly30:49,2200:25,843
6Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Charm30:50,6600:26,793
7Mette BrandbygeOopsy Bear20:36,0910:40,463
8Marlene BruhnOceans 4funkyflavours af Sheik30:58,0310:28,004
9Marlene BruhnJordbærgårdens Sjötroll30:58,6610:28,534
10Camilla á ArgjumRegnbågens GdCh. Fuel for Life20:49,9420:46,694
11Betina MillerRozettas Plectrum21:52,2521:26,064
12Anne-Mette FoghEagles' Spot of Ice af Lego-Gå...40:39,2810:24,695
13Charlotte EllebyHaugens Wolf Moon30:50,8720:32,415
14Marlene BruhnIraklis' Ch. Bilbao Oviedo af...51:36,7500:37,415
15Betina MillerOceans Playa Blanca af Sofiagå...31:01,2520:39,475
16Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...20:54,8131:54,005
17Charlotte EllebyHaugens Primrose Dream4+11:25,3320:23,167
18Camilla á ArgjumOceans Playa Grande af Sofiagå...41:01,1330:29,417
19Mette BrandbygeFortunas Sight of Glory50:43,9720:34,537
20Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Harmony40:52,5330:37,257
21Lisa HeinFionas Napellus41:22,1531:09,807
22Charlotte EllebyBjørkvangs Akari Tatsushiro6+11:21,8410:52,508
23Karen FrederiksenKandies Bianca Gamma51:16,4051:04,3410
24Lisette KongerslevJordbærgårdens Too-Ticki11+11:53,6240:57,1616
25Karen FrederiksenZentas Nardus Nadéj Nepamora9+2+32:39,357+11:41,5922
Uplac.Betina MillerFionas Jazz Jack101:22,53Trukket
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Aksel Nissen
Aspirant: Karin Moslund
Sekretær: Karina Jensen og Anne-Mette Fogh
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen

Elite kroget
Dato: 2018-01-06 09:00:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlCert.Point
1Mette BrandbygeOopsy Bear00:56,1800:37,60014
2Mia HansenStampegårdens Doctor Doom00:58,6300:41,32013
3Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Harmony01:07,2500:52,1203
4Camilla á ArgjumJordbærgårdens Ch. Holly11:35,5700:55,381
5Lisette KongerslevHønsehusets Balouline21:16,9700:31,722
6Camilla á ArgjumRegnbågens GdCh. Fuel for Life11:16,0010:38,032
7Camilla á ArgjumStampegårdens Ch. Professor X20:58,4700:46,032
8Camilla á ArgjumBjørkebakkens Touch of Charm11:03,4710:59,722
9Patricia MøllnitzEskirs Ch. Ziyu Al Yaqoub11:21,6521:16,323
10Lisa HeinNardus' Nidularis af Flora (Vi...21:37,8111:23,693
11Mia HansenFunnys Nio-Nilo31:04,6510:47,564
12Camilla Kirk JensenStampegårdens Paramount21:12,1320:56,094
13Lisa HeinFionas Napellus11:43,3131:31,094
14Lisa HeinNardus' Neottia Nepalensis af...42:07,4401:41,634
15Mette BrandbygeFortunas Sight of Glory41:20,0611:09,345
16Camilla Kirk JensenEikhaugens Back in Business41:31,1320:49,636
17Mia HansenSofiagårdens Ch. Mistral Air41:24,7221:07,406
18Mia HansenFunnys Nio-Nima32:04,0931:26,506
19Camilla Kirk JensenUniKins Ch. Countdown51:31,2830:52,538
20Betina MillerRozettas Plectrum42:15,5052:15,379
21Mia HansenStampegårdens GCh. Empire Stat...72:06,8430:58,6610
22Emma FrederiksenKandies Bianca Gamma4+1+22:57,0342:27,3711
23Emma FrederiksenZentas Nardus Nadéj Nepamora4+43:15,694+33:11,2515
Uplac.Emil JulinDolls Inpavidus HeraklesDisk.
Uplac.Lisette KongerslevLykkes Ch. JoJoTrukket
Uplac.Patricia MøllnitzDundine's GCh. SilviaTrukket
Antal deltagere: 26.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Karen Frederiksen
Aspirant: Karin Moslund
Sekretær: Maja Semberg
Bedømmelsesmetode: D2
Maksimum tid: 2:30 minutter
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.