Warning: mysqli::real_connect(): not found in /customers/f/e/9/kaninhop.dk/httpd.www/functions/database.php on line 19 Warning: session_set_cookie_params(): Session cookie parameters cannot be changed after headers have already been sent in /customers/f/e/9/kaninhop.dk/httpd.www/login/checkLogin.php on line 30 Warning: session_name(): Session name cannot be changed after headers have already been sent in /customers/f/e/9/kaninhop.dk/httpd.www/login/checkLogin.php on line 31 Warning: session_regenerate_id(): Session ID cannot be regenerated when there is no active session in /customers/f/e/9/kaninhop.dk/httpd.www/login/checkLogin.php on line 36 Warning: session_start(): Session cannot be started after headers have already been sent in /customers/f/e/9/kaninhop.dk/httpd.www/login/checkLogin.php on line 37 Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /customers/f/e/9/kaninhop.dk/httpd.www/functions/database.php:19) in /customers/f/e/9/kaninhop.dk/httpd.www/login/checkLogin.php on line 55

STÆVNE  VED  DM/LU  2023  I  HASLEV  HALLERNE  DEN  17.  -  19.  FEBRUAR  2023

Tryk for at komme til:
Let ligeMiddelsvær lige
Middelsvær lige åbenMiddelsvær kroget åben
Svær ligeElite lige
Elite ligeVeteran lige
Højdehop



Let lige
Dato: 2023-02-18 09:45

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidOmløbPindPoint
1Rie AndersenStald Trofasts Rh Rhodium00:16,6200:13,8100:30,43Lodtrækning1
2Lonny HjortStampestaldens Fairy Castle00:16,8000:13,6300:30,43Lodtrækning1
3Camilla Kirk JensenKlundtes Rosenalfen (Rosa)00:16,4700:14,3400:30,811
4Smilla VejsgaardGammelgaards Viola Ordorata (Oda)00:17,6300:13,8400:31,471
5Sanne AndersenBuens Uwe Kiessling00:17,3100:15,5600:32,871
6Tanja Bergh-PedersenUniKins Don't Stop Believin (Hjal...00:15,6200:20,8800:36,501
7Rie AndersenFunnys Fairchild (Frida)00:14,4700:23,0600:37,531
8Mia HansenFunnys Cordelia00:26,4700:17,1000:43,571
9Isabella WexøeUniKins Last Note00:19,0000:25,5600:44,561
10Rie AndersenBakkelys American Redstart (Marco)00:22,5900:22,5300:45,121
11Mia HansenFunnys Sunburst (Buster)00:32,2200:21,9400:54,161
12Wilma Bue BechKandies Dizzy Mizz Lizzy00:23,5300:34,7900:58,321
13Sanne AndersenKandies Dupont af Moslund00:22,1500:36,2200:58,371
14Mia HansenFunnys Desdemona00:29,0300:45,4701:14,501
15Rie AndersenKurreholms Weapon Of Faith00:16,6810:16,6210:33,30
16Tanja Bergh-PedersenUniKins Follow Your Values (Fjel)10:13,6600:20,2510:33,91
17Tanja Bergh-PedersenUniKins Let's Have A Kiki (Hjalte)00:19,8110:16,6610:36,47
18Mia HansenWinds Ziweed10:28,0300:28,9610:56,99
19Rikke Pernille HansenFire Pote's Rocky00:29,6210:33,1611:02,78
20Mette NielsenMoslunds From Encanto af Rab. (Br...10:30,0400:34,7911:04,83
21Alma Karlshøj-AndersenStald Fuglsangs Stunning Sapphire10:35,0700:29,9311:05,00
22Lonny HjortKandies Dupond af RabbitWorld10:30,2520:40,3531:10,60
23Sanne AndersenBuens Hjalmar Aurland20:20,25
24Anja ThillemannMoslunds Hanalei af Rabbitwo. (Pe...20:20,32
25Isabella WexøeKlundtes Svinedrengen20:32,47
26Janni BrenholdtKurreholms Weapon Of Time (Timon)20:35,82
27Rie AndersenStampegårdens Viking Sunstone (Su...20:39,75
28Rebecca ClausenKandies Led Zeppelin20:42,41
29Sanne AndersenFire Pote's Syzette (Amy)20:49,82
30Mia HansenWinds Zally1+11:45,50
31Caroline MarkerMagics Rullepølse30:28,78
32Mia HansenFunnys Caliban30:35,63
33Sanne AndersenMoslunds From Mulan af Rabbi. (Mu...30:39,91
34Smilla VejsgaardTumles Lemon Twist (Wita)2+10:43,16
35Emil JulinTumles Madder Root (Rocky)30:54,91
36Smilla VejsgaardTumles Violet Star (Vilna)31:01,59
37Mia HansenWinds Zofia2+11:26,00
38Alma Karlshøj-AndersenNøvlingKaniner Mr. Jerome (Isak)40:37,31
39Sanne AndersenKlintens Avada Kedavra af Rab. (A...41:07,00
40Rebecca ClausenLapins Willy41:39,59
41Anja ThillemannLindegaardens Little Freak4+10:47,09
42Mia HansenHønsehusets Independence of The S...61:24,53
Uplac.Sanne AndersenKlintens TauretTrukket
Antal deltagere: 43.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Signe Brenholdt
Sekretær: Emma Hedelund
Bedømmelsesmetode: C1 - 0 - 1 i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær lige
Dato: 2023-02-18 12:05

Plac.FørerKaninFejlTidPindPoint
1Camilla Kirk JensenKlundtes Wild by Nature (Wilda)00:18,871
2Camilla Kirk JensenUniKins Last Guardian (Gabriel)00:19,281
3Sanne AndersenKlintens Pride of Scar00:23,401
4Emil JulinVersatility00:24,471
5Signe BrenholdtStampestaldens Sally Nightmare00:27,031
6Josefine GammelgaardGammelgaards Bring The Blitz (Emm...00:34,531
7Rikke Pernille HansenFire Pote's Bella00:45,501
8Smilla VejsgaardGammelgaards Sassy Sapphire (Svea)00:46,811
9Sanne AndersenDs´s Mozart00:51,031
10Mette NielsenNordlys Diego00:52,551
11Lonny HjortKaleles Final Barret (Barry)10:28,06
12Wilma Bue BechBuens Phillip Dupont10:30,87
13Anja ThillemannDs´s Beethoven10:34,25
14Tanja Bergh-PedersenKurreholms Under The Stars (Uffe)10:36,41
15Anja ThillemannMoslunds Wish I Could Fly (Skya)10:39,78
16Emil JulinTumles Ciro Rosso10:41,85
17Mia HansenFunnys Impetus10:47,31
18Josefine GammelgaardGammelgaards Alluring Amethyst10:52,54
19Mia HansenFunnys Titania11:01,22
20Rikke Pernille HansenSunsets Never Enough (Noa)11:02,63
21Emil JulinUniKins The Last King (Lias)20:22,31
22Camilla Kirk JensenKlundtes Wild at Heart (Harley)20:24,09
23Camilla Kirk JensenFunnys Damascus (Damian)20:28,32
24Josefine GammelgaardFunnys Eutoxeres Aquila (Aliz)20:45,50
25Mia HansenWinds Zaffer21:05,19
26Wilma Bue BechStjerneregns Too Much Love W. (Wi...30:34,25
27Lonny HjortStampestaldens Fairy Castle30:34,56
28Mia HansenFunnys Golden Barrel (Gotte)30:37,59
29Mette NielsenDiamonds Lovely (Liam)30:39,40
30Rikke Pernille HansenFire Pote's Rambo30:44,62
31Emil JulinGrenens Sunkissed Dreams40:40,75
32Sanne AndersenStjerneregns Crazy Little T. (Tja...40:46,62
33Rikke Pernille HansenKurreholms Circle Of Life (Leif)40:47,81
34Isabella WexøeUniKins Last Note (Lauritz) (L)40:51,62
35Tanja Bergh-PetersenHønsehusets Eternal Sunshine3+11:03,00
36Mia HansenFunnys Desdemona41:04,34
37Mia HansenFunnys Sunburst (Buster)50:42,94
38Lonny HjortMagics Robin Hood50:51,12
39Emil JulinUniKins Follow Your Heart (Helli)50:57,21
40Wilma Bue BechKandies Dizzy Mizz Lizzy50:57,87
41Lonny HjortJordbærgårdens Bohemian60:52,88
42Mette NielsenStald Fuglsangs Tamure61:11,69
43Caroline MarkerStampestaldens Wo Fat (Alvin)4+1+12:08,44
44Emil JulinTumles Tangy Tropical8+31:59,02
Uplac.Rikke Pernille HansenKlintens Pride of SarabiTrukket
Uplac.Sanne AndersenStald Triplys Ametyst (Tilde)Trukket
Uplac.Smilla VejsgaardRosengaardens Cookie Dough (Dolly)Trukket
u23Emma Hedelund JørgensenFunnys The Dark Year (U)20:26,41
u25Anja ThillemannHarleys Waterlily (U)20:59,53
u26Emma Hedelund JørgensenLilliens GT Ginraw (Rawi) (U)30:30,78
u27Isabella WexøeKlundtes Mases fra Argos (U)30:31,00
Antal deltagere: 51.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 4.
Dommer: Rie Andersen
Sekretær: Tanja Bergh-Petersen
Bedømmelsesmetode: A
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær lige åben
Dato: 2023-02-19 09:30

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Lonny HjortKaleles Final Barret (Barry) (M)00:20,8700:24,4700:45,341
2Mia HansenFunnys Sunburst (Buster) (M)00:29,5400:15,8400:45,381
3Josefine GammelgaardFunnys Eutoxeres Aquila (Aliz) (M)00:30,1600:17,1600:47,321
4Rie AndersenStald Trofasts Rh Rhodium (L)00:30,5900:25,0600:55,652
5Mia HansenStampestaldens Sally Nightmare (M)00:39,0600:20,0400:59,101
6Rie AndersenKurreholms Weapon Of Faith (L)00:35,1900:33,2801:08,472
7Rikke Pernille HansenFire Pote's Rambo (M)00:36,4700:33,5501:10,021
8Rie AndersenFunnys Golden Barrel (Gotte) (M)00:50,4400:21,1301:11,571
9Lonny HjortKandies Dupond af RabbitWorld (L)00:27,6820:47,3121:14,99
10Anja ThillemannMoslunds Wish I Could Fly (Skya) (M)00:49,7520:36,7821:26,53
11Mia HansenFunnys Impetus (M)10:16,75
12Camilla Kirk JensenKlundtes Wild at Heart (Harley) (M)10:18,44
13Camilla Kirk JensenFunnys Damascus (Damian) (M)10:19,79
14Josefine GammelgaardGammelgaards Bring The Blitz (Emm... (M)10:21,46
15Rie AndersenFunnys Fairchild (Frida) (L)10:22,72
16Isabella WexøeUniKins Last Note (Lauritz) (M)10:23,63
17Camilla Kirk JensenKlundtes Rosenalfen (Rosa) (L)10:25,50
18Lonny HjortStjerneregns Too Much Love W. (Wi... (M)10:28,78
19Sanne AndersenDs´s Mozart (M)10:29,59
20Rie AndersenKurreholms Weapon Of Time (Timon) (L)10:34,19
21Sanne AndersenStjerneregns Crazy Little T. (Tja... (M)10:34,50
22Rie AndersenKurreholms Under The Stars (Uffe) (M)10:35,19
23Wilma Bue BechJordbærgårdens Bohemian (M)10:35,25
24Josefine GammelgaardGammelgaards Alluring Amethy. (Ag... (M)0+10:36,59
25Mia HansenWinds Zaffer (M)10:51,63
26Rikke Pernille HansenFire Pote's Rocky (L)10:53,13
27Mia HansenFunnys Caliban (L)11:00,25
28Camilla Kirk JensenKlundtes Wild by Nature (Wilda) (M)20:18,53
29Tanja Bergh-PedersenUniKins Let's Have A Kiki (Hjalte) (L)20:23,94
30Tanja Bergh-PedersenUniKins Don't Stop Believin (Hjal... (L)20:28,56
31Sanne AndersenKlintens Pride of Scar (M)20:33,66
32Tanja Bergh-PedersenUniKins Follow Your Values (Fjel) (L)20:34,69
33Mette NielsenNordlys Diego (M)20:36,28
34Caroline MarkerMagics Rullepølse20:37,38
35Wilma Bue BechBuens Phillip Dupont (M)20:41,09
36Lonny HjortStampestaldens Fairy Castle (M)20:41,25
37Sanne AndersenBuens Uwe Kiessling (L)1+10:44,34
38Lonny HjortMagics Robin Hood (M)20:45,37
39Sanne AndersenBuens Hjalmar Aurland (L)20:46,97
40Rie AndersenBakkelys American Redstart (Marco) (L)1+10:50,75
41Rikke Pernille HansenSunsets Never Enough (Noa) (M)21:02,09
42Rikke Pernille HansenKurreholms Circle Of Life (Leif) (M)30:43,97
43Anja ThillemannDs´s Beethoven (M)2+10:51,81
44Alma Karlshøj-AndersenStald Fuglsangs Stunning Sapphire (L)30:54,22
45Rie AndersenStampegårdens Viking Sunstone (Su... (L)40:51,31
46Mia HansenFunnys Titania (M)41:17,44
47Rikke Pernille HansenKlintens Pride of Sarabi (M)3+11:36,47
48Wilma Bue BechKandies Dizzy Mizz Lizzy (M)50:37,75
49Isabella WexøeKlundtes Svinedrengen (Isaac) (L)50:48,88
50Mia HansenFunnys Desdemona (M)51:01,40
51Caroline MarkerStampestaldens Wo Fat51:52,91
52Rebecca ClausenKandies Led Zeppelin (L)5+10:58,34
53Emma Hedelund JørgensenHønsehusets Eternal Sunshine (M)5+11:51,59
Uplac.Mia HansenStampestaldens Steve McGarrett (M)Trukket
Uplac.Mia HansenWinds Zally (L)Trukket
Uplac.Mia HansenWinds Zofia (L)Trukket
Uplac.Sanne AndersenFire Pote's Syzette (Amy) (L)Trukket
Uplac.Sanne AndersenKandies Dupont af Moslund (L)Trukket
Uplac.Sanne AndersenStald Triplys Ametyst (Tilde) (M)Trukket
u1Isabella WexøeKlundtes Mases fra Argos (U)00:21,4400:16,0300:37,47
u19Emma Hedelund JørgensenLilliens GT Ginraw (Rawi) (U)10:28,97
u20Emma Hedelund JørgensenFunnys The Dark Year (U)10:33,15
u28Anja ThillemannHarleys Waterlily (U)11:39,46
Antal deltagere: 63.   Heraf veteraner: 0.   Og uden for konkurrence: 4.
Dommer: Signe Brenholdt
Sekretær: Signe Brenholdt + Tanja Bergh-Pedersen
Bedømmelsesmetode: C1 - ca. 1/4 i finalen
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Middelsvær kroget åben
Dato: 2023-02-17 18:00

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Rikke Pernille HansenFire Pote's Rocky (M)01:11,5301:12,6602:24,191
2Lonny HjortKaleles Final Barret (Barry) (M)10:50,3200:38,4211:28,741
3Rie AndersenKurreholms Weapon Of Faith (L)10:57,7500:49,2911:47,042
4Rikke Pernille HansenFire Pote's Bella (M)11:14,0000:55,0312:09,031
5Signe BrenholdtStampestaldens Sally Nightmare (M)00:37,4310:57,5311:34,961
6Rie AndersenStald Trofasts Rh Rhodium (L)11:00,2201:01,2812:01,502
7Rie AndersenFunnys Golden Barrel (Gotte) (M)11:01,0010:39,8921:40,89
8Rie AndersenUniKins Wildest Dreams (Melwin) (M)10:46,5910:51,9421:38,53
9Rikke Pernille HansenFire Pote's Rambo (M)10:50,5910:59,3821:49,97
10Rikke Pernille HansenSpringers Spotlight (M)10:59,1510:59,7521:58,90
11Sanne AndersenBuens Uwe Kiessling (L)10:48,4011:05,3821:53,78
12Rie AndersenBakkelys American Redstart (Marco) (L)11:01,6911:12,2522:13,94
13Rikke Pernille HansenKlintens Pride of Sarabi (M)10:57,501+32:43,7553:41,25
14Anja ThillemannDs´s Beethoven (M)21:04,75
15Wilma Bue BechStampestaldens Ribbons Of Blue (M)21:07,50
16Anja ThillemannHarleys Waterlily21:55,75
17Anja ThillemannMoslunds Wish I Could Fly (Skya) (M)30:50,28
18Caroline MarkerStampestaldens Wo Fat (Alvin) (M)30:53,19
19Sanne AndersenBuens Hjalmar Aurland (L)31:05,78
20Lonny HjortKandies Dupond af RabbitWorld (L)31:12,90
21Mette NielsenJay af RabbitWorld (JJ) (M)31:35,40
22Sanne AndersenStjerneregns Crazy Little T. (Tja... (M)31:36,18
23Emma Hedelund JørgensenLilliens GT Ginraw (Rawi)40:52,81
24Sanne AndersenKlintens Pride of Scar (M)40:55,09
25Emma Hedelund JørgensenFunnys The Dark Year (Darko) (M)40:55,34
26Signe BrenholdtKurreholms Weapon Of Time (Timon) (M)40:57,19
27Wilma Bue BechBuens Phillip Dupont (L)41:00,55
28Mette NielsenDiamonds Lovely (Liam) (M)41:19,09
29Mette NielsenNordlys Diego (M)41:45,28
30Lonny HjortJordbærgårdens Bohemian (M)3+11:55,12
31Rie AndersenKurreholms Under The Stars (Uffe) (M)50:45,07
32Sanne AndersenDs´s Mozart (L)50:47,25
33Caroline MarkerMagics Rullepølse (L)51:11,47
34Rie AndersenFunnys Fairchild (Frida) (L)4+11:33,94
35Lonny HjortMagics Robin Hood (M)61:08,03
36Rikke Pernille HansenKurreholms Circle Of Life (Leif) (L)61:11,47
37Lonny HjortStampestaldens Fairy Castle (L)5+11:12,85
38Mette NielsenMoslunds From Encanto af Rab. (Br... (M)4+32:31,13
39Rebecca ClausenKandies Led Zeppelin (L)7+2+12:04,97
40Sanne AndersenKandies Dupont af Moslund (L)8+1+12:11,90
Uplac.Lonny HjortStjerneregns Too Much Love W. (Wi... (L)Disk.
Uplac.Emma Hedelund JørgensenHønsehusets Eternal Sunshine (M)Trukket
Uplac.Mette NielsenStald Fuglsangs Tamure (L)Trukket
Uplac.Rie AndersenStampegårdens Viking Sunstone (Su... (L)Trukket
Uplac.Sanne AndersenStald Triplys Ametyst (Tilde) (M)Trukket
Antal deltagere: 45.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Janni Brenholdt
Bedømmelsesmetode: C2 0 - 1 i finalen
Maksimum tid: 2:00
Til toppen

Svær lige
Dato: 2023-02-18 13:50

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Tanja Bergh-PedersenUniKins Mok'Nathal (Amal)00:21,7210:20,6910:42,411
2Camilla Kirk JensenUniKins Last Guardian00:21,5310:25,6510:47,181
3Mia HansenSunsets Bluff Hill (Bina)00:35,0310:22,6210:57,651
4Mia HansenUniKins Invoke Entities (Finnlie)10:32,6600:27,1310:59,791
5Camilla Kirk JensenWinds Ilila00:44,0910:28,7911:12,881
6Tanja Bergh-PedersenStald Trofasts Veruca Salt (Veera)10:29,0610:26,9120:55,97
7Rie AndersenUniKins Wildest Dreams (Melwin)10:34,9110:37,0921:12,00
8Rie AndersenKurreholms PowerPuff af Lillien10:37,0010:46,0021:23,00
9Rikke Pernille HansenFire Pote's Bella11:03,5721:12,5032:16,07
10Tanja Bergh-PedersenKyllesveiens Power Of Faith . (Te...20:29,13
11Tanja Bergh-PedersenUniKins Wonder Park (Wiola)20:32,47
12Josefine GammelgaardTumles Whistle Warrior (Balter)20:41,47
13Smilla VejsgaardUniKins Troubador20:43,34
14Janni BrenholdtStampestaldens Ribbons Of Blue21:09,59
15Sanne AndersenSkovvejens Optimus Prime21:13,43
16Emil JulinUniKins Mystical Blast (Myrna)30:36,06
17Emil JulinVersatility30:37,78
18Tanja Bergh-PedersenUniKins La Ceiba (Lykke)30:39,85
19Tanja Bergh-PedersenUniKins Baila Caribe (Caia)30:51,62
20Emil JulinFunnys The Last One31:09,72
21Rikke Pernille HansenSpringers Spotlight40:51,25
22Rie AndersenEikhaugens Good Enough (Gabi)41:04,41
23Rie AndersenFunnys Nokimi42:43,94
24Mia HansenStampestaldens Iliamna51:08,46
25Wilma Bue BechConejos Rivers of Babylon (Bukaz)60:55,65
26Alma Karlshøj-AndersenStald Fuglsangs In Time61:00,60
Uplac.Rikke Pernille HansenFire Pote's Dragon Fire (Bailey)Trukket
Antal deltagere: 27.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Signe Brenholdt
Sekretær: Isabella Wexøe
Bedømmelsesmetode: C1 - ca. 1/3 i finalen
Maksimum tid: 3 min.
Til toppen

Elite lige
Dato: 2023-02-19 11:50

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Signe BrenholdtStampestaldens GdCh. Tell Me. (Wi...00:33,8100:27,3701:01,18
2Tanja Bergh-PedersenUniKins GCh. Følg Dine Drømme (Fj...00:38,5000:26,8201:05,32
3Signe BrenholdtFunnys Nio-Nias00:31,4100:35,8701:07,28
4Tanja Bergh-PedersenUniKins Dreams of Devotion (Alma)0+10:48,6300:38,9411:27,57
5Tanja Bergh-PedersenStampegårdens Myth of Niobe0+11:30,0302:29,7813:59,81
6Mia HansenTempo10:55,1910:36,0621:31,25
7Mia HansenFunnys GCh. Taxan (Tarzan)0+11:11,0310:42,8121:53,84
8Tanja Bergh-PedersenUniKins Mok'Nathal10:25,0320:21,2230:46,25
9Mia HansenFunnys Kimomo0+11:23,911+11:14,4432:38,35
10Camilla Kirk JensenCh. Formørkelse (Futti)20:26,68
11Tanja Bergh-PedersenSolens All Or Nothing (Alluah)20:32,50
12Tanja Bergh-PedersenMaglebo's Ch. Tolfetano20:39,31
13Mia HansenKlundtes SCh. Little But Amb. (Lu...20:43,32
14Signe BrenholdtHønsehusets Bodiam Castle20:45,66
15Rie AndersenLilliens GT Withley Neill (Neal)20:54,10
16Camilla Kirk JensenLadingens White Twinkle (Nisse)1+11:00,19
17Mia HansenKlundtes First Strike (Silke)21:09,25
18Mia HansenFunnys Robutia (Roja)21:22,12
19Camilla Kirk JensenMilleniums Eudoros Från Troja (Ed...30:28,44
20Tanja Bergh-PedersenUniKins Black Pearl (Saga)30:37,84
21Camilla Kirk JensenWinds Ladybug (Luna)30:42,21
22Camilla Kirk JensenKlundtes Brave But Foolish (Bertil)30:43,63
23Tanja Bergh-PedersenUniKins Necromancer (Alya)30:47,37
24Mia HansenFunnys Ch. To The Gates (Gilbert)2+10:50,06
25Signe BrenholdtFunnys GCh. Lobiviq (Loppen)30:58,66
26Tanja Bergh-PedersenUniKins Blackrock (Carmon)31:01,37
27Josefine GammelgaardFunnys Ansonica31:06,21
28Josefine GammelgaardUniKins Frostwolf (Fenya)31:06,87
29Mia HansenHeart Of Steel (Saxo)2+11:15,18
30Josefine GammelgaardVilsmøllegårdens Viviro2+11:50,69
31Mia HansenStampegårdens Two Journeys (Ivar)40:31,31
32Rie AndersenStampestaldens Ch. Carl40:59,34
33Tanja Bergh-PedersenUniKins Ch. Tinkers Hill (Tora)41:34,34
34Josefine GammelgaardRosehagens Aimable Amie42:03,78
35Josefine GammelgaardFunnys Eye For An Eye51:17,75
Uplac.Mette NielsenSN Samandriel af RabbitWorldTrukket
Uplac.Rie AndersenEikhaugens We'll Never Know (Neeva)Trukket
Uplac.Rie AndersenStald Trofasts Neville Longbot. (...Trukket
Antal deltagere: 38.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Janni Brenholdt
Sekretær: Janni Brenholdt + Rebecca Clausen
Bedømmelsesmetode: C1 0 - 1 fejl i finalen
Maksimum tid: 3 min
Til toppen

Elite lige
Dato: 2023-02-18 15:24

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidCert.Point
1Signe BrenholdtStampestaldens GdCh. Tell Me. (Wi...00:44,7810:33,2811:18,061
2Tanja Bergh-PedersenMaglebo's Ch. Tolfetano00:40,7510:39,1311:19,881
3Signe BrenholdtHønsehusets Bodiam Castle00:45,4110:37,1511:22,561
4Signe BrenholdtFunnys Nio-Nias10:51,5000:41,4011:32,90
5Mia HansenFunnys Ch. To The Gates (Gilbert)10:24,7510:21,5920:46,34
6Tanja Bergh-PedersenSolens All Or Nothing (Alluah)10:45,9710:41,9721:27,94
7Mia HansenStampegårdens Two Journeys (Ivar)10:40,8220:35,7931:16,61
8Tanja Bergh-PedersenUniKins Dreams of Devotion (Alma)10:27,3720:53,7831:21,15
9Camilla Kirk JensenStampegårdens Heart to Heart10:28,2830:40,3441:08,62
10Tanja Bergh-PedersenUniKins GCh. Følg Dine Drømme (Fj...20:28,09
11Camilla Kirk JensenWinds Oblivio20:44,56
12Mia HansenKlundtes SCh. Little But Amb. (Lu...20:45,25
13Emil JulinFunnys Eye For An Eye (Elias)20:47,63
14Rie AndersenStald Trofasts Neville Longbot. (...21:08,02
15Emil JulinBellas Cozy Living21:15,31
16Camilla Kirk JensenKlundtes Brave But Foolish (Bertil)30:35,75
17Camilla Kirk JensenCh. Formørkelse (Futti)30:38,15
18Tanja Bergh-PedersenUniKins Mok'Nathal (Amal)30:41,25
19Tanja Bergh-PedersenStampegårdens Myth of Niobe30:50,31
20Josefine GammelgaardUniKins Frostwolf (Fenya)30:55,56
21Josefine GammelgaardFunnys Ansonica31:04,22
22Mia HansenFunnys Kimomo2+11:06,93
23Tanja Bergh-PedersenUniKins Blackrock (Carmon)2+11:11,78
24Camilla Kirk JensenWinds Ladybug (Luna)31:11,82
25Janni BrenholdtTempo31:44,13
26Rie AndersenLilliens GT Withley Neill (Neal)2+11:44,25
27Mia HansenKlundtes First Strike (Silke)32:08,50
28Camilla Kirk JensenMilleniums Eudoros Från Troja (Ed...40:25,35
29Tanja Bergh-PedersenUniKins Necromancer (Alya)40:45,28
30Camilla Kirk JensenLadingens White Twinkle (Nisse)40:46,72
31Tanja Bergh-PedersenUniKins Ch. Tinkers Hill (Tora)41:00,56
32Mia HansenHeart Of Steel (Saxo)41:01,68
33Josefine GammelgaardRosehagens Aimable Amie41:25,25
34Mia HansenFunnys GCh. Taxan (Tarzan)3+11:38,50
35Mette NielsenSN Samandriel af RabbitWorld51:30,44
36Camilla Kirk JensenKlundtes Star Soldier60:57,69
37Tanja Bergh-PedersenUniKins Black Pearl (Saga)61:04,50
38Mia HansenFunnys Robutia (Roja)62:29,50
Uplac.Camilla Kirk JensenBjørkebakkens GCh. Touch of L. (I...Trukket
Uplac.Rie AndersenEikhaugens We'll Never Know (Neeva)Trukket
Uplac.Rie AndersenStampestaldens Ch. CarlTrukket
Uplac.Signe BrenholdtFunnys GCh. Lobiviq (Loppen)Trukket
Antal deltagere: 42.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Isabella Kirstine Wexøe
Sekretær: Mette Nielsen
Bedømmelsesmetode: C1 ca. 1/4 i finalen
Maksimum tid: 3 Min.
Til toppen

Veteran lige
Dato: 2023-02-18 11:05

Plac.FørerKaninFejlTidFejlTidT. fejlT. tidPindPoint
1Tanja Bergh-PedersenUniKins Blackout (Auggie)00:13,2200:12,2800:25,50
2Signe BrenholdtStampestaldens La Paix00:16,0300:13,8700:29,90
3Signe BrenholdtStampestaldens Bulmers Norman00:16,6300:14,2200:30,85
4Tanja Bergh-PedersenKlundtes Shady Daze00:18,6610:17,1310:35,79
5Mia HansenKlundtes Ch. Second Shot (Sander)10:17,1300:22,7510:39,88
6Signe BrenholdtFunnys Amira00:20,0310:28,0610:48,09
7Tanja Bergh-PedersenUniKins Crescent Wind (Wincent)10:13,5910:11,1220:24,71
8Camilla Kirk JensenStampegårdens Ch. Tippy Toe (Tut)10:19,8510:16,6620:36,51
9Mette WindStampegårdens GdCh. Mystic Maze30:50,9000:25,6531:16,55
10Camilla Kirk JensenKlundtes Tales by Light (Thilde)40:22,9300:14,0640:36,99
11Rebecca ClausenLapins Cliff40:28,5300:19,2540:47,78
Antal deltagere: 11.  
Dommer: Rie Andersen
Sekretær: Emil Julin
Bedømmelsesmetode: D1
Maksimum tid: 2 min
Til toppen

Højdehop
Dato: 2023-02-17 15:10

Plac.FørerKanin5060707580Cert.Point
1Tanja Bergh-PedersenMaglebo's Ch. TolfetanoXOXOXOXXOO1
2Tanja Bergh-PedersenUniKins GCh. Følg Dine Drømme (Fj...O-XXOOXXO1
3Janni BrenholdtStampestaldens GdCh. Tell Me. (Wi...OOOXOXXX
4Rikke Pernille HansenKlintens Pride of SarabiOXOXOXX
4Tanja Bergh-PedersenSolens All Or Nothing (Alluah)OXOXOXXX
4Tanja Bergh-PedersenUniKins Black Pearl (Saga)OXOXOXXX
7Janni BrenholdtFunnys GCh. Lobiviq (Loppen)OXXOXOXXX
8Mette NielsenSN Samandriel af RabbitWorldOXOXXOXXX
9Sanne AndersenDs´s MozartXXOXXOXXOXXX
10Janni BrenholdtHønsehusets Bodiam CastleOOXXX
10Rie AndersenStald Trofasts Neville Longbot. (...OOXXX
12Rie AndersenLilliens GT Withley Neill (Neal)XOOXXX
13Mette NielsenNordlys DiegoOXOXXX
13Wilma Bue BechConejos Rivers of Babylon (Bukaz)OXOXXX
15Janni BrenholdtTempoXOXOXXX
16Wilma Bue BechKlundtes Mases fra ArgosXOXXOXXX
17Rie AndersenEikhaugens Good Enough (Gabi)OXXX
17Rie AndersenFunnys Golden Barrel (Gotte)OXXX
17Rie AndersenKurreholms PowerPuff af LillienOXXX
17Rie AndersenStampestaldens Ch. CarlOXXX
17Rie AndersenUniKins Wildest Dreams (Melwin)OXXX
17Rikke Pernille HansenFire Pote's BellaOXXX
17Rikke Pernille HansenFire Pote's Dragon Fire (Bailey)OXXX
17Rikke Pernille HansenSpringers SpotlightOXXX
25Rikke Pernille HansenFire Pote's RamboXOXXX
25Rikke Pernille HansenFire Pote's RockyXOXXX
25Wilma Bue BechStampestaldens Ribbons Of BlueXOXXX
28Rie AndersenFunnys NokimiXXOXXX
Uplac.Tanja Bergh-PedersenStampegårdens Myth of NiobeX
Uplac.Sanne AndersenStald Triplys Ametyst (Tilde)XX disk
Uplac.Rie AndersenEikhaugens We'll Never Know (Neeva)XXX
Uplac.Rikke Pernille HansenSunsets Never Enough (Noa)XXX
Uplac.Sanne AndersenKlintens Pride of ScarXXX
Antal deltagere: 33.   Heraf veteraner: 0.  
Dommer: Signe Brenholdt
Sekretær: Signe Brenholdt
Bedømmelsesmetode: 50 cm.
Maksimum tid: 2 minutter
Til toppen




Skriv til
Hopudvalget



© Copyright - Hopudvalget.dk
Design og layout: Maria Banke og Rasmus Bjerner
Der tages forbehold for fejl og mangler.